• نشانی:
  خ امام خمینی - میدان حسن آباد - مجتمع تجاری خجسته - واحد ۱۹
 • تماس:
  3-02166748080
جرثقیل های دستی و برقی بازرگانی رحیمی

راهنمای خرید جرثقیل برقی و دستی

انواع جرثقیل دستی زنجیری، پولیفت دستی زنجیری، وینچ برقی تکفاز (بالابر سیم بکسلی) و جرثقیل برقی زنجیری دوکاره و چهارکاره

جرثقیلی سقفی | جرثقیل کارگاهی و سوله

جرثقیل برقی تکفار و سه فاز – جرقیل دوکاره و چهار کاره – جرثقیل زنجیری و سیم بکسلی

قیمت های جدید ۱۴۰۲

نمایندگی اصلی فروش انواع جرثقیل با ضمانت معتبر

 

جرثقیل سقفی چیست؟

جرثقیل های سقفی (Overhead Crane) جهت بلند کردن و جابه‌جایی بارهای سنگین مورد استفاده قرار می گیرند که پس از انقلاب صنعتی جایگزین نیروی انسانی و حیوان‌ها شدند.

جرثقیل های فعلی موجئد در بازار از نیروی الکتریکی برای انجام وظایف خود بهره می‌برند. گرچه آثار کهن ترین نمونه‌های چیزی شبیه به جرثقیل را می توان ۴۰۰۰ سال پیش در تمدن مصر باستان یافت که از چوب ساخته شده و برای جابه‌جایی سنگ‌های عظیم به کار گرفته می‌شدند اما امروزه جرثقیل به وسیله‌ای گفته می‌شود که با استفاده از نیروی الکتریکی، با هدایت انسان یا بدون آن، فعالیت بار‌برداری و جابه‌جایی بار را به صورت معلق در هوا به وسیله‌ی قلاب یا دیگر تجهیزات متشابه انجام دهد که به دو دسته‌ی کلی جرثقیل‌های سیار و جرثقیل های ثابت تقسیم بندی می‌شوند.

جرثقیل های سقفی معمولا روی یک یا دو پل حرکت می کنند و ۶ درجه آزادی دارند.

کاربرد جرثقیل های سقفی

این نوع از جرثقیل که یک نوع جرثقیل ثابت به حساب می‌آید برای جابه‌جایی بارهای سنگین که حمل آن ها برای انسان دشوار می‌باشد، در انبارها، سالن‌های صنعتی، سوله‌ها و دیگر محیط‌های بسته و عموما مسقف کارگاهی کاربرد دارد. این مدل از جرثقیل‌ها در مکان‌های سرپوشیده با دهانه‌ی بزرگ بهترین کارایی را دارند و قادر خواهند بود تا نیاز کارفرما و کارگران را جهت جابه‌جایی بارهای عریض، سنگین و نیازمند جا‌به‌جایی‌های مکرر را از طریق ترکیب حرکت سازه‌ی اصلی در امتداد محور طولی با حرکت کالسکه‌ی جرثقیل سقفی در امتداد محور عرضی و کابل فلزی در ارتفاع، براورده نماید. صنایع مختلف در فرایند کاری خود از این جرثقیل‌های سقفی استفاده می‌نمایند. صنایع خودرو سازی، تجهیزات سنگین، کشتی سازی، نیروگاهی، هواپیمایی، ساخت فلزات و بتن، ساخت تجهیزات حمل و نقلی و غیره از جمله کاربری‌هایی هستند که می توان برای این ابزار سودمند و مفید به آن‌ها اشاره کرد. وزن بار و تعداد دفعاتی که قرار است از دستگاه در طول روز استفاده شود در انتخاب نوع جرثقیل بسیار حائز اهمیت می‌باشد. عرض دهنه‌ی کارگاه و ارتفاع نیز باید مد نظر قرار گرفته شود.

 

راهنمایی در مورد انتخاب جرثقیل مناسب

تماس تلفنی با مشاورین بازرگانی رحیمی

 ۰۲۱۶۶۷۴۸۰۸۰-۳

جرثقیل های برقی سیم بکسلی و زنجیری

جرثقیل سقفی | جرثقیل کارگاهی

 
جرثقیل برقی سیم بکسلی (بالابر برقی تکفاز – وینچ تکفاز)

 

ویژگی ها و قابلیت های بالابر برقی سیم بکسلی ( وینچ تکفاز )

۱- قیمت پایین

این نوع بالابرهای برقی سیم بکسلی نسبت به سایر مدلها قیمت پایین تری دارند به طوریکه شما میتوانید باتوجه به نیاز خود با هزینه نسبتا کمی آنها را از بازار تهیه کنید.

۲- سبک بودن و قابل حمل بودن

بالابرهای برقی تکفاز نسبت به سایر مدل ها وزن بسیار کمی دارند وبرای مشتریانی که به علت نوع کاربری خود نیاز به یک بالابر پرتابل یا قابل حمل دارند گزینه بسیار مناسبی است.

۳- استفاده با سیستم برق تکفاز

از آنجاییکه برای راه اندازی این مدل از بالابرهای برقی از سیستم برق تکفاز یا همان ۲۲۰ ولت استفاده میشود و برق تکفاز در همه مکان ها به راحتی قابل دسترسی هست گزینه مناسبی برای کاربری های مختلف و استفاده در کلیه مکان ها میباشد.

۴ -قابلیت نصب و راه اندازی آسان

معمولا برای نصب و راه اندازی وینچ های تکفاز سیم بکسلی نیاز به تخصص و مهارت خاصی نیست و شما می توانید با نصب این نوع وینچ ها در یک جای محکم به وسیله قلاب هایی U شکلی که در بسته بندی این محصول موجود است و اتصال بالابر برقی سیم بکسلی به پریز برق به راحتی از آن استفاده کنید.

۵- قابلیت نصب در اتفاع یا روی زمین

بر خلاف سایر بالابرهای برقی که عموما فقط قابلیت نصب در ارتفاع را دارند شما میتوانید با استفاده از یک شاسی کوتاه و یا یک خرک ساده این نوع از بالابرهای برقی تکفاز را با توجه به نیاز خود برای دسترسی بهتر روی زمین نصب کنید و با استفاده از قرقره های مرکب نیروی کششی وینچ را در راستا وجهت هایی که نیاز دارید منتقل نمایید.

۶- قابلیت افزایش طول سیم بکسل

مدل های استاندارد وینچ برقی تکفاز معمولا  ۲۰ متر سیم بکسل دارند ولی با توجه به ساختار بسیار ساده شما میتوانید با توجه به نیاز خود طول سیم بکسل راتا ۳۵ متر افزایش دهید.

۷- قابلیت افزایش توان وینچ به ۲ برابر ظرفیت

این مدل از وینچ های برقی سیم بکسلی به گونه ای طراحی شده است که کاربر میتواند با استفاده از یک قلاب قرقره استاندارد (که معمولا به عنوان یکی از لوازم جانبی در بسته بندی آنها موجود میباشد ) توان وینچ را ۲ برابر کند لازم به ذکراست که با دوبل کردن سیم بکسل توسط قلاب قرقره ارتفاع کاربری به نصف کاهش پیدا میکند یعنی اگر شما درحالت استاندارد وینچ که دارای سیم بکسل به طول ۲۰ متر میباشد جهت افزایش توان سیم بکسل را دوبل کنید ارتفاع کاربری شما به ۱۰ متر کاهش می یابد.

وینچ های تکفاز سیم بکسلی درچه ظرفیت هایی دربازار موجود است؟

این تیپ از بالابرهای تکفاز در کارخانه های معتبر معمولا در ۸ ظرفیت و توان مختلف تولید میشوند که در ذیل به آنها اشاره میکنیم:

 • (۱۰۰ به ۲۰۰ کیلوگرم) مدل PA200
 • (۱۵۰ به ۳۰۰ کیلوگرم) مدل PA300
 • (۲۰۰ به ۴۰۰کیلوگرم) مدل PA400
 • (۲۵۰ به ۵۰۰کیلوگرم) مدل PA500
 • (۳۰۰ به ۶۰۰ کیلوگرم) مدل PA600
 • (۴۰۰ به ۸۰۰ کیلوگرم) مدل PA800
 • (۵۰۰ به ۱۰۰۰کیلوگرم) مدل PA1000
 • (۶۰۰ به ۱۲۰۰کیلوگرم) مدل PA1200

کلیه محصولات مگالیفت با گارانتی ۲۴ ماهه ارائه میگردد

بالابرهای برقی تکفاز (جرثقیل وینچ سیم بکسلی)  ارائه شده توسط بازرگانی رحیمی

انواع وینچ تک فاز مگالیفت با بهترین کیفیت

جرثقیل های برقی زنجیری

دوکاره | چهار کاره

همانطور که از نام آنها مشخص است، در جرثقیل های زنجیری، از زنجیر و یک موتور الکتریکی برای انتقال نیرو استفاده می شود.

جرثقیلهای برقی زنجیری به طور معمول تا ارتفاع ۶ متر پاسخگوی نیاز شما هستند.

به عبارت دیگر اگر ارتفاع سالن و یا فضایی که شما استفاده میکنید حداکثر ۶ متر میباشد بهترین گزینه برای شما استفاده از جرثقیلهای برقی زنجیری میباشد.

زیرا این نوع جرثقیلها ساختار بسیار ساده و در عین حال مستحکمی دارند و هزینه تعمیرات و نگهداری آنها بسیار پایین تر از جرثقیلهای سیم بکسلی میباشد.

تعداد تولید کنندگان جرثقیل برقی زنجیری در دنیا بیشتر بوده و تنوع کاربری و برند در آن بسیار زیاد می باشد و از این لحاظ آپشن های متنوع تری در اختیار کاربران قرار می دهد.

انواع جرثقیل برقی زنجیری با توجه به قابلیت حرکت

جرثقیل های برقی از نظر کارکرد در سه نوع دوکاره (اتصال قلاب در سقف) ، ۴ کاره (اتصال بر روی ریل از طریق ترولی) و ۶ کاره یا جرثقیل دروازه ای موجود می باشند که در حالت دو کاره تنها قابلیت لیفتینگ، در حالت ۴ کاره با حرکت ترولی بر روی ریل قابلیت جابجایی افقی و در حالت ۶ کاره حرکت در تمام جهات را دارند.

۱) جرثقیل برقی دوکاره:

( قابلیت حرکت به طور عمودی بالا و پایین ) که شامل یک وینچ میباشد که یک قلاب در بالای آن برای نصب در یک مکان ثابت نصب شده است.

۲) جرثقیل برقی چهارکاره:

( قابلیت حرکت عمودی بالا و پایین و افقی چپ و راست ) که شامل یک وینچ میباشد که با استفاده از یک شفت فولادی بزرگ به ترولی (کالسکه) وصل شده است.

۳) جرثقیل برقی شش کاره:

(قابلیت حرکت عمودی بالا و پایین و افقی چپ و راست و افقی دیگر به سمت جلو و عقب). لازم به ذکر است حرکت دوم افقی با اضافه کردن دو موتور محرک برروی جرثقیلهای برقی چهار کاره ایجاد میشود.

کلیه محصولات مگالیفت با گارانتی ۲۴ ماهه ارائه میگردد

جرثقیل های برقی زنجیری دوکاره

ارائه شده توسط بازرگانی

کلیه محصولات مگالیفت با گارانتی ۲۴ ماهه ارائه میگردد

جرثقیل های برقی زنجیری چهارکاره

ارائه شده توسط بازرگانی

جرثقیل های برقی زنجیری چهارکاره – دو سرعته

ارائه شده توسط بازرگانی

دستگاه جک موتور درآر چیست؟

جک موتوردرآر یکی از ابزار های مهم  و کاربردی در تعمیرگاهها می باشد که برای انجام تعمیرات موتور و یا پیاده کردن موتور جهت تعمیر و جاگذاری موتور تعمیر شده یا موتور نو از آن استفاده میشود.

جک موتور درآر با اسامی مختلفی چون جرثقیل موتور درآر و جک موتوردرار برقی، جرثقیل کارگاهی و … نیز شناخته میشود.

همچنین از جک موتوردرآر در عملیات بلند کردن اجسام سنگین در تعمیرگاهها برای حمل و جابجایی نیز استفاده میگردد.

انواع جک موتوردرار

جک موتور درآر یا جرثقیل کارگاهی در ظرفیتهای مختلف ۱ تن و ۲ تن و ۳ تن موجود است. که تمامی مدلها تاشو و قابل حمل بوده و در مدلهای تک سرعته و دوسرعته قابل تنظیم موجود می باشند و قدرت بالابری و لیفت کردن موتور توسط فشار روغن هیدرولیک و با ستون قابل رگلاژ به واسطه داشتن تسمه ها و زنجیرهای قدرتمند دارا می باشند.

چه جرثقیلی مورد نیاز شماست؟

تماس تلفنی با مشاورین بازرگانی رحیمی

 ۰۲۱۶۶۷۴۸۰۸۰-۳

انواع جرثقیل و بالابر دستی

جرثقیل دستی زنجیری

جرثقیل دستی زنجیری یا CHAIN BLOCK، دستگاهی است که با استفاده از انتقال نیروی چرخشی چرخ دنده ها به یک زنجیر میتواند اجسام سنگین حتی تا وزن ۲۰ تن را بدون استفاده از نیروی برق و تنها با بهره گیری از نیروی دست انسان در ارتفاع ۶ متر از سطح زمین جابجا کند.

با وجود پیشرفت تکنولوژی و راحت تر بودن کار باجرثقیلهای برقی، جرثقیلهای دستی زنجیری همچنان به علت قیمت بسیار پایین تر نسبت به انواع جرثقیل های برقی (به طوری که به عنوان مثال قیمت یک جرثقیل دستی ۱ تن حداقل یک دهم یک جرثقیل برقی ۱ تن می باشد)، به طور گسترده تر در کارگاه ها و صنایع کوچک کاربرد دارند.

انواع جرثقیل دستی زنجیری

جرثقیل های دستی زنجیری معمولا در برندهای معتبر در ظرفیت های زیر قابل تهیه است:

۰.۵ تن – ۱ تن – ۱.۵ تن – ۲ تن – ۳ تن – ۵ تن – ۷.۵ تن – ۱۰ تن – ۱۵ تن و ۲۰ تن در دو مدل VP (بوشی)  و VL (بلبرینگی) در دو ارتفاع استاندارد ۳ متری و ۶ متری تولید و به بازار عرضه می شوند.

آخرین قیمت ۱۴۰۲

جرثقیل های دستی زنجیری ارائه شده توسط بازرگانی رحیمی

انواع جرثقیل ویتال با تکنولوژی ژاپن

کلیه دستگاه ها دارای گارانتی ۲۴ ماهه هستند

پولیفت دستی زنجیری

پولیفت دستی یا LEVER BLOCK، دستگاهی است که از نظر سیستم عملکرد شباهت بسیاری به یک جرثقیل زنجیری دارد با این تفاوت که جرثقیلهای دستی معمولا جهت جابجایی بار در راستای عمودی مورد استفاده قرار میگیرد ولی پولیفت زنجیری معمولا جهت کشش اجسام در راستای افقی و یا مورب مورد استفاده قرار میگیرد. به همین علت انتقال حرکت دست به چرخ دنده ها توسط یک دسته (که به صورت جغجغه ای کارمیکند) صورت میگیرد.

از پولیفت معمولا برای ساخت و نصب سازه های فلزی و ساختمانی جهت کشش و نگهداشتن ستون های عمودی جهت انجام عملیات جوشکاری و فیکس کردن ستون و یا در صافکاری ها جهت کشیدن شاسی اتومبیل استفاده میشود. طول زنجیر پولیفت در حالت استاندارد معمولا ۱.۵ متر میباشد.

انواع پولیفت دستی زنجیری

پولیفت های دستی زنجیری در ظرفیت های: ۰.۵ تن – ۸۰۰ کیلویی – ۱.۶ تن – ۳.۲ تن – ۶.۳ تن – ۹ تن تولید و به بازار عرضه میشوند.

تفاوت پولیفت و تیفور چیست؟

شاید بخواهید بدانید تیفورها چه هستند و تفاوتشان با پولیفت در چیست. لازم به ذکر است که تیفورها نوع دیگری از دستگاه هایی هستند که جهت کشش بار در راستای افقی مورد استفاده قرار میگیرند. در تیفور جهت انتقال نیرو از یک سیم بکسل قلاب دار به طول ۲۰ متر استفاده میشود.

پولیفت های دستی زنجیری ارائه شده توسط بازرگانی رحیمی

انواع پولیفت ویتال با تکنولوژی ژاپن

کلیه دستگاه ها دارای گارانتی ۲۴ ماهه هستند

هر سوالی را پاسخگو هستیم

تماس تلفنی با مشاورین بازرگانی رحیمی

 ۰۲۱۶۶۷۴۸۰۸۰-۳

جرثقیل برقی سیم بکسلی بخریم یا جرثقیل برقی زنجیری؟

سوال مهمی که بسیاری از کاربران وصاحبان صنایع وانبارهای بزرگ با آن روبرو هستند این است که استفاده از جرثقیل برقی زنجیری برایشان مناسب تر است یا جرثقیلهای برقی سیم بکسلی؟

جرثقیل برقی و وینچ برقی هر دو به شکل زنجیری و سیم بکسلی وجود دارند و در توان های مختلفی یافت میشوند. وینچ برقی در واقع یک الکتروموتور صنعتی می باشد که با ایجاد حرکت دورانی در یک درام با بسته شدن سیم بکسل و یا زنجیر به دور یک درام سبب بلند شدن اجسام و لیفتینگ آن میشود و تک سرعته بوده فاقد گیربکس های کنترل و ترمز های خطر می باشد. جرثقیل برقی زنجیری یک ماشین اتوماتیک هوشمند است که مخصوص لیفتینگ و با تمام مکانیزمهای مناسب با لیفتینگ و تجهیزات امنیتی تولید شده است. جرثقیل برقی در داخل بلوک خود دارای گیربکس های کنترل سرعت می باشد و معمولا بصورت دو سرعته طراحی و تولید میشود. علاوه بر این از مزایای دیگر جرثقیل برقی جمع شدن زنجیر در داخل محفظه ویژه و عدم حرکت افقی ناخواسته بار بر خلاف وینچ برقی می باشد. جرثقیل برقی دارای ترمز امنیتی قدرتمند می باشد و با کاهش سرعت بار در نقاط اکسترمم و مینیمم از ضربه زدن با اتصالات زنجیر و سیم بکسل جلوگیری به عمل می آورد. در ساختار جرثقیل برقی الکتروموتور که تنها بخش اصلی وینچ برقی است تنها یک عامل حرکت است و بلوک جرثقیل برقی بصورت مغز کنترل کننده این ماشین عمل می کند.

جرثقیل دروازه ای

بالابرهای برقی یا همان جرثقیل برقی در دنیای صنعتی امروز نیازهای فراوانی را در زمینه صنعت و تجارت برآورده می کنند و با توجه به رشد چشمگیر صنعت استفاده از جرثقیل های برقی پیوسته رو به افزایش است.

برای استفاده از بالابر برقی به طور معمول ابتدا نیاز به نصب یک سازه دارید. سازه جرثقیل برقی ترکیبی از چند ستون عمودی و تیر آهن های H شکل می باشد که بصورت افقی در جهت های مختلف با توجه به مساحت سالن یا فضای مورد استفاده شما توسط متخصصین طراحی و نصب می گردد.

سازه های جرثقیلهای برقی باتوجه به نیاز کاربر میتوانند در سالن های بزرگ، سوله های صنعتی وحتی دربعضی ازموارد در فضای باز طراحی و نصب شوند.

این سازه ها در کارخانه های بزرگ به طورمعمول در سالن تولید و مونتاژ و نیز در فضای انبار طراحی و نصب میگردند.

مزیت استفاده از جرثقیل برقی در فضای انبار در مقایسه با استفاده از یک لیفتراک این است که شما میتوانید استفاده حداکثری از فضای انبار داشته باشید و نیازی نیست که فضای زیادی را برای حرکت و دور زدن لیفتراک در انبار خالی بگذارید و نیز با استفاده از یک جرثقیل برقی شما میتوانید از ارتفاع انبار نیز تا ۶ متر و در بعضی ازموارد تا ۹ متر استفاده کنید.

در معادن و کارخانه های بزرگ سنگهای معدنی و ساختمانی باتوجه به نیاز به مساحت خیلی زیاد معمولا سازه های جرثقیل برقی در فضای باز طراحی و نصب میشوند.

با توجه به نوع کاربرد کاربران، این جرثقیل ها را در ۲ نوع زنجیری و سیم بکسلی در بازار موجود می باشد.

این جرثقیل قابلیت ساخت در تناژ و ابعاد سفارشی را داراست.

 

ترولی چیست؟

ترولی قطعه ای که وظیفه به حرکت درآوردن جرثقیل به جهت های چپ و راست را بر عهده دارد.

این قطعه بر روی محور تیرآهن نصب گردیده و به صورت ریلی حرکت می نماید.

این ابزار دارای دو مدل زنجیری و ساده می باشد و مانند خود جرثقیل دارای ظرفیت تناژی می باشد.

ویژگی های جرثقیل های برقی زنجیری مگالیفت
ویژگی های جرثقیل های برقی زنجیری مگالیفت

مشاوران فروش ما در بازرگانی رحیمی می توانند با توجه به نیاز و بودجه شما بهترین گزینه را به شما پیشنهاد دهند به این منظور می توانید با شماره های ۰۲۱۶۶۷۴۸۰۸۰ الی ۳  و یا مدیریت سایت ۰۲۱۶۶۷۴۸۰۹۰ تماس گرفته و یا با ذخیره شماره همراه ۰۹۱۲۲۲۰۰۱۷۷  از طریق واتساپ با ما در ارتباط باشید.

مشاوره با واتساپ

خرید جرثقیل برقی خرید جرثقیل برقی خرید جرثقیل برقی خرید جرثقیل برقی خرید جرثقیل برقی جرثقیل زنجیری جرثقیل سیم بکسلی جرثقیل بکسلی جرثقیل چند کاره جرثقیل نیم تن جرثقیل برقی جرثقیل ۱ تن جرثقیل دوتن جرثقیل ۲ تن جرثقیل سه تن جرثقیل ۳ تن جرثقیل چهار تن جرثقیل ۴ تن جرثقیل برقی وینچ جرثقیل وینچ تکفاز بالابر برقی بالابر برقی زنجیر بالابر سیم بکسلی جرثقیل سه فاز جرثقیل ۵ تن جرثقیل پنج تن جرثقیل برقی نمایندگی اصلی فروش مستقیم جرثقیل بازرگانی رحیمی جرثقیل ویتال جرثقیل مگالیفت جرثقیل وایتال جرثقیل vital جرثقیل برقی wital جرثقیل استرانگ جرثقیل دستی جرثقیل پولیفت پلیفت زنجیری پلیفت سیم بکسلی پلیفت ۱ تن جرثقیل دوبل زنجیر